Kategoriler
kripto

Ripple XRP’nin Dijital Para Birimi Cüzdanı Olarak Kullanımı

Bir dijital para birimi sahibi olarak, varlıklarınızı korumak istediğiniz mükemmel cüzdanı analiz etmek ve karar vermek zorunludur. Bir cüzdan seçilmeden önce bir dizi faktör göz önünde bulundurulur, ancak en önemlisi hala dijital varlık sahibinin tercihidir. Cüzdan, erişim anahtarlarını kişinin dijital para biriminde saklayan sanal bir cüzdandır. Kağıt parayı saklayan normal cüzdanın işlemlerinin aksine özel anahtarların kaydını tutar. Bugün itibariyle, piyasada Ripple için de bir dizi cüzdan var. Dahası, bir dizi değişim platformu, Ripple XRP tokenlerinizi borsalarında satın almayı ve depolamayı teklif eder, ancak bunu yapmak iyi bir karar değildir, çünkü bazı gizlilik terimleriyle, değişim platformu tokenleriniz üzerinde mülkiyet hakkına sahip olabilmektedir. Bu noktada, kişinin varlıklarını en iyi nerede depolayacağı sorusu ortaya çıkar. Erişim anahtarlarının çevrimdışı mı yoksa çevrimiçi olarak mı depolandığına bağlı olarak, iki farklı Ripple XRP cüzdan türü vardır: 

1. Soğuk Cüzdanlar

Cryptocurrency, Money, Ripple, Digital

 

2. Sıcak Cüzdanlar 

  1. Soğuk cüzdanlar: Özel anahtarları çevrimdışı saklarlar, yani anahtar internete bağlı değildir. Bu tür cüzdanda, bilgisayar korsanlarının özel anahtarlarınıza erişme şansı sıfırdır, hackleme ve diğer kötü amaçlı girişimler için harika korumaya sahiptir. Soğuk cüzdanlar sıcak meslektaşları kadar popüler değil ve bu sadece Ripple XRP’ye özgü değil, dijital para dünyasında genel bir şey. Soğuk cüzdanlar genellikle sıcak cüzdanlardan çok daha pahalıdır ve kurulması önemli miktarda paraya mal olur. Bu durum, dijital para topluluğunun daha büyük bir yüzdesinin neden sıcak cüzdan kullandığını açıklıyor. 
  • Ledger Nano S: Ledger Nano, dijital para depolanması konusunda Ripple (XRP)’yi bir seçenek olarak henüz yakın bir zamanda tanıtsa bile, o zamandan beri en iyi soğuk Ripple cüzdanı olarak derecelendirildi. Dijital para birimlerinin güvenli depolanması için bir dizi güvenlik özelliğine sahip popüler bir donanım cüzdanıdır. Prosedür oldukça kolaydır ve en iyi Ripple destekli cüzdanlardan biri haline getiren bir dizi dijital para birimini destekler. Özel anahtarlarınızı saklayan ve kendi seçtiğiniz PIN ile şifreleyen küçük bir USB kullanır. Kolay yedekleme özelliği vardır ve özellikleri geri yükler. 
  1. Sıcak cüzdanlar: Bu özel anahtarları çevrimiçi olarak saklarlar; yani, kalıcı olarak internete bağlı değilse bile en azından geçici olarak depolandığı anlamına gelir. Hackerlar sıcak cüzdanlarda özel anahtarları yakalayabilir ve kaydedilen dijital para birimine erişebilir. Büyük yatırım şirketlerinin çoğu, hack saldırıları ve sahtekârlıktan korunmak için müşterilerinin varlıklarını soğuk cüzdanlarda depolar. Bitcoin, cüzdanların oluşturulmasına yol açan ilk dijital para birimidir. Bitcoin cüzdanları tamamen ücretsizdir, ancak Ripple cüzdanları, cüzdan adreslerini ayırtmak için bir miktar XRP tokeni gerektirir. Bu durum, bir cüzdanı seçmeye çalışırken, tutarı birden fazla adrese iki kez harcamamak için dikkatli olmanızı daha da zorunlu hale getirir. 
  • Toast: Ripple için özel olarak tasarlanmış sıcak bir cüzdandır. Kullanımı son derece kolaydır ve çeşitli cihazlar için tüm platformlarda kullanılabilir. Bir numaralı önceliği olan dijital para güvenliğini savunması ile ayırt edilir. Ayrıca bir yedekleme işlevselliği, kurtarma özelliği vardır ve dijital para sahiplerine ekstra Ripple güvenliği için güçlü PIN kodları ayarlamalarına yer verir.