Kategoriler
kripto

DigiByte, diğer adıyla DGB’nin Avantajları / Basitleştirilmiş bir Rehber

Kripto para birimine aşina değilseniz, bu kavram sahtecilik veya hırsızlığı zorlaştıran kodlar, şifrelemeler ve süreçlerle, sanal veya dijital paranın korunması anlamına gelir. Kripto para madenciliğinde temel olarak, ilk kez doğrulama yapıldıktan sonra, diğer kripto para birimi işlemlerini doğrulamak için özel bir bilgisayar ve özel bir yazılım kullanılıyor ve bu işlemleri blok zincirine veya çevrimiçi deftere ekliyor.

DigiByte veya diğer adıyla DGB nedir?

DGB, işlemlerinizi hızlı, sorunsuz ve güvenli hale getirmeyi amaçlayan bir kripto para birimidir.

File:DigiByte-Blockchain-Logo.png - Wikimedia Commons

Ortaya çıkışından bu yana DigiByte/DGB güvenliğe doğrudan odaklanmıştır. Hedefi her zaman, daha iyi bilinen kripto para birimlerinden daha güvenli bir seçenek haline gelmek olmuştur.

Bunu göz önünde bulundurarak DGB, algoritmalar kullanarak güvenli bir şekilde ve dünya üzerindeki her yerden kolayca erişmenin birden fazla yolunu kullanan en güvenli blok zincirine sahip olmakla övünür diyebiliriz. DGB merkezi olmayan, açık kaynaklı ve kullanımı ücretsiz kripto para birimi olarak nitelendiriliyor.

DGB’nin Avantajları

1.           DigiByte/DGB, merkezi olmayan bağımsız yapılanması nedeniyle yüksek güvenlik düzeyine sahiptir. Çoklu algoritmalar, daha hızlı bir madencilik fırsatı sunarken , art niyetli madencilere karşı kontrolü sağlar. Bu algoritmalar, madencilerin bir algoritmadan diğerine geçmesini engellemek için eşit olarak yapılandırılmıştır. DGB, üst düzey bilgisayarlara sahip madencilerin, alt düzey bilgisayarlar kullanan bireysel madencilerin önüne geçerek algoritmayı kötüye kullanmasını önlemek için yeniden dengelemeyi de kullanır.

2.           DGB coinlerinde, kullanabileceğiniz çoklu algoritmalar nedeniyle madencilik yapmak kolaydır. Bir sorun için çözüm sağlayan bu algoritmalar veya prosedürler, üst düzey donanıma sahip olmasa bile bilgisayarınız tarafından işlenebilir. Birden fazla algoritma kullanmanın bir sonucu olarak, madenciler sadece bir algoritmayla kısıtlanmadığından, DGB coinleri için madencilik bir nevi “madenci dostu”dur diyebiliriz. Bir madenci sistemin sundukları arasından kendi tercih ettiği algoritmayı kullanabilir.

3.           DGB, işlem boyutunu sınırlayarak ve işlem onaylarını (DGB’nin bir özelliği) kaldırarak diğer kripto para birimlerinden daha hızlı bir işlem süresine sahip olmuştur. Bu DGB’nin saniyede daha fazla işlem gerçekleştirdiği anlamına gelir, çünkü bu işlemlerin küçük boyutu farklı ağlarda daha hızlı geçişine izin verir. Ayrıca, onaylar kaldırıldığında veriler ileri geri gitmez, bunun için gereken zaman ve süreci de böylece ortadan kaldırır.

4.           DGB bir kripto para birimi olarak işlevini sürekli iyileştirmek için yeni teknolojiler kullanıyor. Yeniden dengeleme özelliğiyle birlikte hangi algoritmanın kullanılacağını seçme özelliği, DigiByte coinlerinin daha hızlı ve daha önce de “kullanıcı dostu” olarak tanımladığımız hale getirilmesinde etkili oldu. Hem mevcut hem de gelecekte yapmayı planladıkları iyileştirmelerle yoluna devam ediyor.

Bugün itibariyle DigiByte, hızla büyüyen kullanıcı topluluğa ev sahipliği yaparken, yorulmadan siber güvenliğe odaklanarak, ününden dolayı birçok ülkede oldukça popüler bir kripto para birimidir.

Piyasada çok sayıda kripto para birimi var elbette, ancak bu dijital para birimlerinin sadece bir kısmı potansiyellerini sonuna kadar ortaya koyarak bizleri şaşırtıyor ve DigiByte bunlardan biri. Sadece kendi kendini iyileştirme noktasında değil, aynı zamanda -şaşırtıcı gelebilir ama-  DGB ihtiyaç zamanlarında diğer kripto para birimine de destek olmasıyla biliniyor.

Bu avantajları takdire şayan bulursanız, belki de bu övgüleri hak eden kripto para birimine dair daha fazlasını deneyimlemeye hazırsınız demektir.