Kategoriler
kripto

Ripple/Türk Lirası: XRP / TRY İşlem Çifti Fiyatı ve Piyasa Verileri

Eylül ayının son haftasının son 24 saatte Ripple’nin XRP’si %3,5’in üzerinde günlük bir artış gösterdi. Bu arada, diğer tüm grafikler aylık ve yıllık grafikler de dahil olmak üzere kayıpları göstermektedir. Aylık grafik, son 30 günde kayıpların %-17’den fazla olduğunu göstermektedir. Dalgalanmalar ile beraber Türk lirasına karşı fiyatı şu an 1,74 TL olarak belirlendi ve en son 25 Eylül’de yükselişe geçti. Fakat Eylül aynında düşüş yaşayan tek dijital varlık XRP değildir. Ayrıca XRP / TRY işlem çiftinin haftalık en yüksek fiyatı 1.90 TRY ulaştı. Ripple ne kadar Türk Lirası işlem çifti önümüzdeki aylarda 2,60 TL seviyesini geçebilir mi? Ripple’nin tokeni 2020 yılında yeni zirvelere ulaşabilir mi?

Ripple / Türk Lisarsı Piyasa Verileri ve Teknik Analizi

25 Eylül 2020 tarihinde Ripple ne kadar Türk Lirası işlem çiftinin değeri 1,74 TRY olarak belirlendi. Aynı zamanda günlük grafiği %3,5 kazanç gösterse de tüm grafiklerde düşüş yaşamaktadır. Haftalık, iki haftalık, aylık ve yıllık grafiklerde sırası ile %-8,6, %-5,3, %-17,1 ve %-2,7 oranında düşüş okunmaktadır. Mevcut kazançlar son 30 gündeki kayıpları karşılamak için yeterli değil ve XRP’nin bir kez daha 2 TL’nin üzerine çıkmasını zorlaştırmaktadır. Ağustos ayında BTC 12.323$’a yükseldiğinde, XRP de 0.32$ değerine ulaştı. Bununla birlikte her iki kripto birim de haftalık düşüşler yaşadı, BTC 12.000$ seviyesinin altına düştü. Takiben XRP de 0.27 seviyesinin altına indir. Genel olarak XRP Bitcoin yörüngesinin ivmesini izlediğini düşünülmektedir.  Bitcoin değerinde önemli bir düzeltme yaptığında ister pozitif ister negatif momentum olsun, genellikle piyasanın geri kalanı onu takip eder. Buna ek olarak, önümüzdeki aylarda XRP değerini artırabilecek yeni bir faktör mevcuttur. 2021 yılına kadar XRP sahipleri, XRP’den türetilecek yeni yardımcı programın bir parçası olarak Flare Networks tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni SPARK tokenleri ile ödüllendirilecek. Bu durum sayesinde XRP’ye olan ilgi artabilir ve yatırımcıları daha fazla XRP stoklamalarına neden olabilir. Bitcoin’in yarılanma süreci ardından en geç Mayıs 2021’de beklenen yükseliş momentumundan XRP de etkilenebilir ve kripto yükselişe geçebilir.

2020’de XRP’ye Yatırım Yapmalı Mıyız?

CoinGecko ve Into the Block’ta konuşan uzmanlara göre, 30 günlük işlemler için XRP SATIN AL’ınmalı. 4 uzmandan 4’dü de XRP için güçlü bir SATIN AL işareti mevcut olduğunu belirtmektedirler. Haftalık öneri söz konusu olduğunda, XRP de SATIN AL pozisyonu önerilmektedir. 19 uzmandan 7’si tarafsız kalıyor ve BEKLE pozisyonunu tavsiye ediyor, 6’sı SAT pozisyonunu öneriyor ve geri kalan 6’sı XRP için en uygun