Kategoriler
kripto

Ethereum Dolar Çifti Teknik Analizi: ETH’nin 2020’de 300 Dolara Ulaşma Şansı Var mı?

Ethereum geliştirme ekibi, son bir yıldır meşgul ve ağın gördüğü en büyük güncellemeye – Ethereum 2.0’a hazırlanıyor. Şimdiye kadar ekip, ağı Ethereum tarihindeki en önemli değişikliğe hazırlaması gereken sistem güncellemeleri yayınladı. Aynı zamanda, geliştirme ekibi aktivitesi ve yayınlanan yükseltmeler, ethereum kaç dolar ticaret çifti için yükseliş ivmesi yaratırken ETH yıllık grafikte pozitif getiriler gösteriyor. Yıl için %5,5 ve Temmuz ayı itibarıyla 242$’lık fiyat ile 250$, bu kriptonun 300$ fiyatına yönelebileceği gerçekçi bir hedef haline geliyor. Ethereum 2020’de 300$ değerine ulaşabilir mi ve piyasadaki en büyük ikinci kriptodan ne beklenebilir?

Ethereum cryptocurrency image free image download

Ethereum Doları (ETH/USD) İşlem Çifti Teknik Analizi

Ethereum, saatlik, günlük, haftalık ve aylık grafikler dahil olmak üzere tüm grafiklerde getiri gösteriyor. Son 24 saatte ETH, son 7 gündeki artışın %0,8’ine ek olarak %1,3’lük hafif ama değerli bir artış gösteriyor. Aylık grafik son 30 gündeki %5,5’lik kazançla daha gurur vericiyken iki haftada bir yapılan grafik nötrdür ama yeşil bölgededir. Dahası, bu ikinci en büyük kripto, yıllık grafikte de %5,5 göstermektedir. Ethereum kaç dolar fiyatı, ETH’nin tüm zamanların en düşük seviyesinden bu yana %55.723 arttı; bu, tüm zamanların en düşük fiyatı olan 0.43’ten bu yana geçen zaman başına bölünürse yıllık büyüme %10.000’in üzerinde. Temmuz 2020 için 5,1 milyar doların üzerinde belirlenen cari kur ve işlem hacimlerinde, Ethereum mevcut fiyat noktasından 250$ fiyatına kolayca ulaşabilir. Kripto 250$’a ulaşırsa, 2020’de 250-300$ arasında potansiyel bir dalışla başka bir yükseliş döngüsüne girip 300$’a ulaşabilir. Ani yükseliş ille de radikal olmayacaktır ve müteakip piyasa döngüleri olarak düşüşlerle müdahale edilebilir.

Ethereum Duyarlılık Analizi

DeFi’ye artan ilgi, yaklaşan yükseltmeler ve ağın sisteminde zaten yapılmış olan değişikliklerle, alıp satanlar ETH için olumlu bir duyarlılığa sahip görünüyor. Dahası, ağdaki Dapp’lerin sayısı artıyor, bu da sonuç olarak ETH için kullanım seviyesini ve Ethereum kullanıcılarının sayısını artırıyor. Ethereum geliştirici ekibi ölçeklenebilirliği kolaylaştırmanın yollarını test ederken, ETH için en büyük an Proof-of-Stake’e geçişin duyurulması olmalıdır. Bu değişiklik, ağı önemli ölçüde daha hızlı hale getirmeli ve daha kısa bir zaman dilimi içinde daha fazla işlenmiş işlemi etkinleştirmelidir. Olumlu haber, Ethereum için olumlu bir duygu yaratmasıdır ve bu da önümüzdeki dönemde fiyatın yükselmesini etkileyebilir. Ethereum, yatırımcılar yeni piyasa döngüsünün başlamasını beklerken bu duyguyu biriktiriyor olabilir, bu da ETH’nin fiyatını yeni zirvelere taşımadan önce düşürebilir. PoS gerçekleşmeyi beklerken ve Ocak 2021’de yayına girebilecek olan Ethereum 2.0 ile ETH, 2020’nin sonunda 300$’ın üzerinde bir fiyata bakıyor olabilir.